Stavebná totálna stanica Hilti spolu s Hilti Jaibotom na stavbe

Robotika na základe BIM

Pracujte rýchlejšie, bezpečnejšie a presnejšie vďaka Hilti Jaibotovi

Čo keby ste mohli plne automatizovať pracovný postup idúci ďaleko za štandardné digitálne vymeriavanie? Čo keby robot mohol prevziať monotónnu opakujúcu sa prácu, minimalizovať riziko ľudského zlyhania a pomôcť dokončiť projekt rýchlejšie, bezpečnejšie a precíznejšie? BIM je už teraz veľmi dobrým pomocníkom na koordináciu komplexných projektov. Vďaka každodennému používaniu týchto digitálnych procesov môžete s poloautonómnym vŕtacím robotom Hilti Jaibot posunúť vašu prácu na ďalšiu úroveň radikálnym zvýšením produktivity.

Hilti Jaibot

Jaibot

Buďte súčasťou budúcnosti stavebníctva

  • Stavebný robot pre prácu na upevňovanie potrubia a prípravu na dokončovacie interiérové práce
  • Semiautonómny vŕtací robot pre stropné konštrukcie
  • Akumulátorový systém s výdržou až 8h na jedno nabitie, zabudovaný systém na odsávanie prachu a systém na značenie vŕtaných otvorov
  • Ovládací systém s jednoduchou a intuitívnou obsluhou

 

Stavebný robot Hilti Jaibot

Jak Jaibot pracuje?

Zvýšte svoju produktivitu s poloautonómnym stropným vŕtacím robotom

Poloautonómny vŕtací robot Hilti Jaibot zvýši vašu produktivitu pri montážnych projektoch. Robot dokáže využívať digitálne projektové podklady na samotnú realizáciu vŕtania. Rovnaké dáta je možné použiť na kontrolu priebehu vŕtania, pretože robot označí a potom vyvŕta otvory podľa vŕtacieho plánu. To všetko pomôže znížiť fyzickú záťaž na pracovníkov a minimalizovať riziko chýb pri opakujúcich sa činnostiach, ako je vŕtanie nad hlavou. Jediné, čo zostane, je jednoduchá obsluha Jaibota - nášho nového stavebného robota.

Vŕtanie do betónového stropu pomocou stavebného robota

Väčšia presnosť

Digitalizácia stavebných procesov

BIM metóda nám umožnila vstúpiť do digitálneho sveta plánovania. S digitálnym riešením projektu nám inžinieri pomáhajú zmeniť stavebný proces a zvýšiť efektivitu. Dôsledkom je menej problémov na stavbe a optimalizácia návrhu. Rovnaké dáta sú využívané Jaibotom na vŕtanie kotevných otvorov. Pre využitie automatizácie na vašej stavbe s Jaibotom:

  • Nahrajte dáta z AutoCadu alebo Revitu do Hilti cloudu.
  • Importujte dáta cez tablet PLC 400 do pôdorysu stavby.
  • Zamerajte a skalibrujte reálnu stavbu s Hilti totálnou stanicou PLT 300.

Výsledkom je, že stavebný robot následne vyvŕta tisíce dier automaticky podľa digitálnych dát a s ohromujúcou presnosťou.

Po týchto krokoch je robot schopný automaticky vyvŕtať tisíce dier podľa digitálnych dát s presnosťou a bezpečnosťou, ktoré nie je možné dosiahnuť konvenčnými metódami.

Robotník ovláda na stavbe Jaibota bezpečne na vŕtanie nad hlavou

Pracujte bezpečne

Stavební roboti pomáhajú predchádzať potenciálne riskantným činnostiam

Vŕtanie nad hlavou môže byť pre pracovníkov na stavbách veľmi namáhavé a časovo náročné. V čase nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily v stavebníctve by mala byť starostlivosť o súčasných zamestnancov jednou z hlavných priorít. Spolupráca pracovníkov so stavebným robotom pomáha znižovať riziká spojené s prácou na stavbe. A práca s robotom vám pomáha znížiť prípadné riziká spojené s prácou na stavbe. Starosťou zamestnancov bude teraz obsluha robota, nastavenie totálnej stanice a zaistenie pracovných podmienok pre robota.

Menšia chybovosť

Všetko tam, kde to má byť

Digitálne stavebné podklady sú veľmi presné, ale stále so sebou nesú riziká spojené s konštrukciami pre elektroinštalácie, potrubné rozvody, atď. Koordinácia väčšieho množstva dodávateľov týchto technológií môže byť náročná a často spôsobuje zlú kvalitu inštalácií. S týmito problémami sa spájajú aj finančné straty. Stavebný robot dokáže samostatne a presne vŕtať kotevné otvory podľa digitálnych podkladov stavby. Poloha, hĺbka a priemer vŕtaného otvoru sú jasne definované vŕtacím plánom. Výsledkom práce robota sú tak presné a vyčistené otvory bez zbytočných chýb spôsobených nedorozumením na stavbe. Pri vŕtaní a označovaní dier sa robot automaticky synchronizuje s digitálnym projektom. Vy tak môžete v reálnom čase sledovať súčasný stav projektu.

ako vám môžeme pomôcť s vašim projektom?

Návrh

Navrhujte montážne konštrukcie s Hilti Profis Engineering softvérom, BIM knižnicou objektov a aplikáciami.

Viac informácií

BIM-to-field

Pomáhame vám zvyšovať produktivitu a presnosť inštalácií pomocou stavebnej totálnej stanice a šikovného vymeriavania.

Viac informácií

Prefabrikácia

Podpery a závesy Hilti môžu byť narezané a zmontované už pri doručení na stavbu. Vyhnete sa tak nebezpečnému rezaniu nosníkov a závitových tyčí, stratám na materiáli a ušetríte drahocenný čas.

Viac informácií

Zdieľať