Akumulátorový rezač

Často kladené otázky

Máte otázky ohľadom našich akumulátorových strojov? My máme odpovede.

Akumulátorové platformy

Aký je rozdiel medzi 12V, 22V, 36V a Nuron akumulátorovou platformou Hilti?

Nuron je najnovším prírastkom do portfólia Hilti akumulátorových platforiem. Ide o univerzálnu a výkonnú platformu pre všetky vaše akumulátorové stroje. Zjednodušte svoj strojový park vďaka jednotnej platforme s univerzálnymi 22V akumulátormi, pomocou ktorých môžete napájať od skrutkovača, až po búracie kladivá. Vďaka šikovným strojom navyše získate pokročilé funkcie pre správu vášho majetku. Medzi naše ďalšie platformy patria 12V kompaktné stroje na prácu v stiesnených priestoroch, naša predošlá 22V platforma a 36V platforma pre náročné práce, ako je rezanie a brúsenie kovov.

Nuron

Ako presne fungujú inteligentné funkcie novej akumulátorovej platformy Nuron?

Stroje Nuron generujú dáta, ktoré sa ukladajú v pripojených akumulátoroch. Pri nabíjaní akumulátora sa dáta bezpečne prenášajú pomocou mobilných sietí na cloud. Tieto funkcie nijako neobmedzia vašu prácu, pretože fungujú automaticky, bez akéhokoľvek dodatočného nastavovania. Dáta z platformy Nuron sú základom automatických služieb, ktoré vám pomôžu minimalizovať prestoje (ako napr. upozornenie na výmenu akumulátora). Navyše vám poskytnú informácie o poslednom mieste nabíjania stroja aj jeho vyťaženia. Vy tak budete mať prehľad o vašom strojovom parku a môžete sa rozhodovať na základe týchto údajov. Inteligentné funkcie Nuron sú dostupné so službou ON!Track.

Sú všetky inteligentné funkcie dostupné všetkým zákazníkom?

Všetci Nuron zákazníci majú prístup k diagnostike zabudovanej v akumulátoroch aj k funkciám pre správu strojového parku pomocou aplikácie ON!Track. Aplikáciou môžete naskenovať stroje a akumulátory, zobrazovať návody a videá, nájsť súvisiace produkty (ako napr. príslušenstvo) alebo jednoducho objednať opravu stroja. Keď už váš Nuron akumulátor nemá optimálny výkon, môžete ho pomocou aplikácie jednoducho vymeniť. Pokiaľ využívate služby pre správu strojového parku a majetku Hilti Fleet Management a ON!Track, získate navyše aj stále rastúci balíček prémiových inteligentných služieb a softvéru. K fleetovým strojom štandardne dodávame inteligentné nabíjačky. Vy sa tak ihneď dozviete o potenciálnom poklese výkonu pri vašich akumulátoroch. Zároveň získate prístup k funkcii lokalizácie strojov alebo k informáciám o nečinných alebo málo vyťažených strojoch. Bezpečne nazhromaždené dáta z platformy Nuron sa dajú využiť na analýzu využívania strojov, na základe ktorej môžete jednoducho upraviť váš strojový park, aby čo najviac zodpovedal vašim potrebám.

Musím sa nechať preškoliť, aby som mohol používať inteligentný strojový park Nuron?

Žiadne špeciálne školenia nie je potrebné. Nuron bol vyvinutý tak, aby bolo jeho používanie intuitívne a aby nenarušil vaše pracovné procesy. Navyše sú naši obchodní poradcovia a zákaznícka linka pripravení na vaše prípadné otázky.

Bude Nuron sledovať odpracované hodiny, produktivitu zamestnanca alebo ďalšie citlivé dáta?

Nebude. Dáta generované platformou Nuron nie sú prepojené s konkrétnym užívateľom, ale primárne so strojom. Dozviete sa tak, kedy a ako sú stroje využívané, miesto nabíjania, chybové hlášky alebo stav akumulátora. Pokiaľ chcete dáta prepojiť s užívateľmi, je nutné využiť službu pre správu majetku ON!Track.

Prechod na Nuron

Musím prejsť na Nuron, alebo môžem stále používať svoje stroje Hilti?

Môžete stále používať aktuálne stroje Hilti. Prechod na Nuron však odporúčame kvôli vyššiemu výkonu aj bezpečnosti za podobnú cenu.

Sú Nuron stroje drahšie ako existujúce 22V a 36V Hilti stroje?

Ceny Nuron strojov sú na podobnej úrovni, ako naše existujúce akumulátorové platformy. Pre viac informácií o konkrétnych produktoch navštívte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznícku linku, zavolajte svojmu obchodnému poradcovi alebo navštívte jednu z našich predajní.

Ako je to s náhradnými dielmi a príslušenstvom? Musím ich tiež všetky vymeniť?

Nie je nutné meniť všetky náhradné diely a príslušenstvo. Pre viac informácií navštívte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznícku linku, zavolajte svojmu obchodnému poradcovi alebo navštívte jednu z našich predajní.

Ako dlho budú ešte existujúce 22V a 36V Hilti stroje dostupné?

Aktuálne 22V a 36V stroje budú v ponuke tak dlho, ako to len bude potrebné.

Môžem aj naďalej využívať 12V platformu na menej náročné práce?

Áno. 12V stroje budú aj naďalej slúžiť pre ľahké práce v stiesnených priestoroch.

Je možné napájať existujúce 22V a 36V Hilti stroje Nuron akumulátory?

Je možné použiť adaptér pre napájanie takmer všetkých existujúcich 22V strojov Hilti. Pre informácie ohľadom kompatibility konkrétnych strojov navštívte naše internetové stránky, kontaktujte zákaznícku linku alebo zavolajte svojmu obchodnému poradcovi. Pre 36V stroje sa adaptér pre Nuron akumulátory nebude ponúkať.

Akumulátory

Ako skladovať lítium-iónové akumulátory?

Pre dlhšiu životnosť akumulátorov, vyššiu produktivitu a bezpečnosť na pracovisku odporúčame dodržiavať nasledujúce princípy:

  • Akumulátory skladujte medzi –20°C a +40°C
  • Neskladujte akumulátory pripevnené na nabíjačke. Po dokončení nabíjania akumulátor vždy vyberte.
  • Nikdy neskladujte akumulátory na priamom slnku, pri tepelných zdrojoch, alebo za sklom.
  • Bežná prevádzková teplota akumulátorov by sa mala pohybovať medzi -17°C a +60°C.
  • Pravidelne kontrolujte stav akumulátora a vyhnite sa nabíjaniu, pokiaľ sú viditeľné známky poškodenia.
  • Udržujte akumulátory čisté – odstráňte prach a nečistoty pomocou suchej kefy alebo handričky.
  • Nepoužívajte akumulátory na iné účely, než na napájanie strojov (napr. ako kladivo).

Čo si predstaviť pod pojmom "stav akumulátora"?

Stav akumulátora informuje o zostávajúcej životnosti lítium-iónových článkov. Všetky lítium-iónové akumulátory (v telefónoch, počítačoch aj strojoch) strácajú časom kapacitu a výkon. Vďaka Nuronu sa dozviete, kedy už je čas daný akumulátor vymeniť. Budete tak stále pracovať efektívne vďaka akumulátorom s optimálnym výkonom.

Fungujú lítium-iónové akumulátory v chladnom počasí?

Bežná prevádzková teplota by mala byť medzi -17 °C a +60 °C. Optimálna sa potom pohybuje medzi 10 °C až 30 °C. Akumulátory nie je možné nabíjať pri teplotách nižších ako 0°C.

Je potrebné lítium-iónové akumulátory pred nabíjaním úplne vybiť?

Kompletné vybitie akumulátorov pred nabíjaním nie je nutné. Lítium-iónové akumulátory sú všestranné a neexistujú žiadne preukázateľné dôkazy o zhoršení kapacity akumulátora kvôli čiastočnému nabíjaniu a vybíjaniu.

Ako dlho vydržia lítium-iónové akumulátory Hilti?

Nuron akumulátory obsahujú veľmi kvalitné lítium-iónové články, ktoré zaručujú dlhú životnosť akumulátora. Životnosť jedného konkrétneho akumulátora je závislá na mnohých faktoroch (s akým strojom bola používaná, ako používateľ zaobchádzal so strojom, frekvencia využívania, pracovné teploty) a nie je teda možné ju s istotou určiť.

Udržateľnosť a ekológia

Ako sa bezpečne zbaviť lítium-iónového akumulátora?

Prijímame zodpovednosť za naše stroje po celú dobu ich životnosti a aj na jej konci sa staráme o to, aby neskončili na skládke. Hilti akumulátory môžete nechať zlikvidovať na našich Hilti predajniach, alebo ich zlikvidujte v súlade s miestnou odpadovou politikou. Pred vyhodením akumulátorom zalepte kontakty nevodivou lepiacou páskou. Akumulátory nepatria do bežného komunálneho odpadu.

Je možné recyklovať Hilti stroje?

Naše stroje sa z veľkej časti skladajú z ocele, medi a hliníka a viac ako 70% váhy stroja je možné zrecyklovať. Stále sa snažíme pomer recyklovateľných častí navyšovať.

Čo robí Hilti na znižovanie vplyvu výroby strojov na životné prostredie?

V Hilti sme zodpovední za celý životný cyklus našich strojov. Aktuálne využívame v priemere 23 % recyklovaných materiálov na výrobu našich strojov (globálny priemer je 8 %). 100% našich výrobných závodov využíva energiu z obnoviteľných zdrojov. Snažíme sa tiež zameriavať na opravy strojov namiesto výmen za nové a na konci životného cyklu strojov ich bezplatne vyberáme od našich zákazníkov. Čo nemôže byť znovu použité je recyklované s pomocou našich logistických partnerov. Stroje, ktoré ešte môžu slúžiť, darujeme do neziskového sektora. Funkčné náhradné diely putujú do našich servisných centier. Veľká časť našich strojov sa vracia späť na svetový trh s komoditami vďaka tomu, že sú zo 70% z kovu. Pre viac informácií navštívte našu stránku o cirkulárnej ekonomike.

Čo robí Hilti na znižovanie vplyvu svojich akumulátorov na životné prostredie?

Akumulátory nazhromaždené pomocou našej logistickej siete sú recyklované našimi partnermi, ktorí sa špecializujú na recykláciu akumulátorov. Z nich získavajú materiály ako kobalt, nikel a lítium. Tieto materiály sú ďalej používané pri ďalšom výrobnom cykle. Spoločne s našimi partnermi pracujeme na tom, aby bolo možné čo najväčšie množstvo týchto cenných materiálov znovu používať.

Zdieľať