Náplecný exoskeleton

Pomáhajú zmierniť únavu a lepšie predchádzať zraneniam pri práci nad hlavou pomocou praktického, odolného náplecného exoskeletonu Hilti

Pomáhajú zmierniť únavu a lepšie predchádzať zraneniam pri práci nad hlavou pomocou praktického, odolného náplecného exoskeletonu Hilti
EXO-S Ramenný exoskeleton Nositeľný stavebný exoskeleton, ktorý pomáha k zníženiu namáhy pliec a šije pri práci nad úrovňou pliec (na obvod bicepsu do 40 cm (16”))
EXO-S Ramenný exoskeleton veľký Nositeľný stavebný exoskeleton, ktorý pomáha k zníženiu námahy pliec a šije pri práci nad úrovňou pliec (na obvod bicepsu väčší ako 40 cm (16”))
Stavebný exoskelet EXO-S

Stavebný exoskelet EXO-S

Nový spôsob práce nad hlavou

Ramenný exoskelet vám pomôže zmierniť únavu ramien a krku pri práci nad úrovňou ramien.

Exoskelet EXO-S vám zaručí hladký chod všetkých vašich projektov. Nová revolučná technológia Hilti vám pomôže zlepšiť produktivitu na stavbách vďaka zmierneniu únavy a bolesti hornej časti tela počas repetitívnych prác nad hlavou.

Poskytneme vám pomoc s implementáciou, školením a následnou podporou na stavbách pri používaní exoskeletu EXO-S, aby ste využívali jeho potenciál na maximum. Sme s vami pri vašich projektoch od návrhu, až po poslednú skrutku.

Práca s exoskeletom EXO-S

Vyššia bezpečnosť a efektivita na stavbách

Exoskelet EXO-S sa zameriava na minimalizáciu napätia a únavy a znižuje tak nielen riziko pracovných úrazov, ale zároveň zvyšuje pohodlie pri práci a udržuje vysokú produktivitu vašich zamestnancov. Prinášame novú úroveň bezpečnosti a komfortu do náročných prác nad hlavou, ako je montáž sadrokartónových dosiek, potrubných rozvodov, vzduchotechniky alebo káblových žľabov.

Montáž závesu s exoskeletom na chrbte

Navrhnuté pre stavebníctvo

EXO-S prináša nový spôsob práce nad hlavou v dobe nedostatku pracovnej sily v stavebníctve. Inovatívny exoskelet Hilti pre podporu vrchnej časti tela bol vyvinutý v spolupráci s popredným svetovým výrobcom ortetik, protetik a exoskeletov. Jeho hlavnou funkciou je predovšetkým uľahčenie fyzicky náročnej práce a tým aj zníženie zdravotných a bezpečnostných rizík pre vašich zamestnancov. Spolu s vysokou efektivitou na pracovisku ide o ďalší spôsob, ako získať a udržať skúsených pracovníkov.

Viac výsledkov, menej úsilia

EXO-S ponúka neobmedzený rozsah pohybu vďaka ľahko nositeľnej a ľahkej konštrukcii. S váhou okolo 2,4 kilogramov poskytuje dynamickú podporu bez obmedzenia rozsahu pohybu paží a trupu. EXO-S využíva technológiu pasívneho exoskeletu, ktorá je intuitívna, dobre vyvážená a ľahko nastaviteľná pre všetky typy postáv.

Univerzálny a mobilný

EXO-S bol skonštruovaný tak, aby poskytoval podporu pre prakticky všetky stavebné práce nad hlavou. Nie je potrebný žiadny zdroj energie ani žiadne motory, ktoré by vyžadovali údržbu. Váš stavebný exoskelet bude pripravený, kedykoľvek ho budete potrebovať. Ľahká konštrukcia exoskeletu podobná ruksaku pomáha znižovať dopad fyzicky náročných pohybov pri práci nad hlavou a vo výške ramien. Výsledkom je vyššia bezpečnosť a efektivita pri týchto úlohách.

Pomocník, ktorý nemá obdobu

Vlastnosti

  • Menej námahy - EXO-S pomáha znižovať únavu ramena a šije pracovníka pri práci nad hlavou tým, že znižuje fyzické namáhanie.
  • Zníženie rizika zranenia - Stavebné exoskelety prispievajú k ochrane zdravia pracovníkov tým, že znižujú výskyt prípadov pracovnej neschopnosti spôsobovaných fyzicky náročnou prácou.
  • Robustná a jednoduchá konštrukcia - EXO-S je navrhnutý pre maximálne uľahčenie nosenia, úprav a čistenia v podmienkach panujúcich na pracoviskách.
  • Nízka hmotnosť - EXO-S je vhodný pre celodennú prácu, pretože váži iba 2,4 kg – jeden z najľahších ramenných exoskeletov, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii.
  • Variabilné prevedenie - Exoskelet umožňuje doplnenie o krčnú opierku, ktorá poskytuje dodatočnú úľavu v oblasti krku počas vykonávania najnáročnejších prác nad hlavou.

Použitie

EXO-S je Ideálny pri vykonávaní nepretržitých alebo stále sa opakujúcich úkonov nad hlavou, či už s použitím náradia alebo bez neho:

  • Montáž sadrokartónu – pripevňovanie profilov k stropom a stenám, páskovanie spojov, zavesovanie a skrutkovanie dosiek
  • Brúsenie povrchov – dokončovacie práce na stenách/stropoch
  • Montáž nad hlavou – potrubia, sprinklery, vzduchotechnické potrubia, káblové žľaby a kanály
Nastavenie EXO-S - Videonávod

Nastavenie EXO-S - Videonávod

Ako nastaviť EXO-S, aby vám perfektne padol? Pozrite sa na náš videonávod.

Pre exoskelet EXO-S ponúkame rovnakú podporu, ako pri iných riešeniach Hilti. Pomôžeme vám počas implementácie, školenia personálu aj priamo na stavbe, aby sme sa uistili, že vám toto inovatívne riešenie prináša ten najväčší možný úžitok.