UDRŽIAVANIE BEZPEČNOSTI LEZECKÝCH CIEST

Ako akumulátorové náradie Hilti pomáha vsadzovať tisíce nitov

Je sedem hodín ráno na jednej z najpôsobivejších scenérií západu Spojených štátov. Ian Caldwell sa vznáša 60 metrov nad zemou na tradičnej ceste, po ktorej od 60-tych rokov minulého storočia už vyliezli tisíce lezcov.

Ian je jedným zo stavačov ciest. Jeho úlohou je kontrolovať všetky nity po ceste, či sú dostatočne bezpečné, aby udržali lano a lezcov pri prípadnom páde. Všíma si korózie alebo opotrebenia poveternostnými vplyvmi na skalnej stene. Vyťahuje staré a nestabilné nity, vyhľadáva nové miesta v skale a vŕta otvory pre vsadenie nových nitov.

Práca v skalnej stene je veľmi podobná práci na výškovej stavbe. Je nevyhnutné mať to správne náradie pre danú prácu. Ľahké, výkonné a s batériou s dlhou výdržou. Preto Ian a ďalšií certifikovaní a skúsení stavači ciest používajú akumulátorové vŕtacie kladivá Hilti. Ian a stavači ciest neustále vymieňajú tisíce nitov po celých Spojených štátoch a vedia, že svoju prácu musia odviesť poriadne. Na bezpečne inštalovaných nitoch závisí život lezca.

ZISTITE VIAC O AKUMULÁTOROVOM NÁRADÍ HILTI

Vyžiadajte si ukážku na vašej stavbe

Môžeme dohodnúť predvedenie našich produktov na Vašej stavbe. Pre ďalšie informácie kontaktujte náš miestny tím Hilti.

Zavolajte alebo pošlite e-mail nášmu tímu zákazníckej linky

Počas pracovnej doby môžete hovoriť priamo s pracovníkom nášho tímu zákazníckej linky

KONTAKTUJTE NÁS
KONTAKTUJTE NÁS