Inžinierske semináre

Pre architektov, stavbyvedúcich, odborné dohľady a investorov

Hilti technický tím teraz zdieľa svoje znalosti aj v podobe technických seminárov. Výber záleží len na vás, vo vašej kancelárii, online prostredníctvom webinára alebo dokonca priamo na stavbe.

Chceme vás podporovať v každom kroku projektu - od jedinečného koncepčného návrhu až po dielenskú dokumentáciu, či dokumentáciu skutočného vyhotovenia. Ukážeme vám ako správne vybrať produkt a ako sa uistiť, že jeho inštalácia prebehla správne. Za týmto účelom sme vytvorili niekoľko zaujímavých oblastí a v prípade záujmu o niektorý z okruhov sa nebojte zakliknúť a zažiadať si o relevantné informácie. Veľmi radi si s vami dohodneme termín a spôsob prezentácie.

Informácie pre každého

Tervezőknek

Architektov

Architekti sú kľúčový hráči v pozemnom staviteľstve, a to hlavne v prvotnom návrhu. Inžinieri z oblasti statiky si zaslúžili radu nových produktov, ktoré využívajú vo svojich návrhoch, ale rovnako chceme poskytnúť príležitosť aj pre architektov, aby si osvojili znalosti, ktoré im pomáhajú  nielen kvôli ich záujmu, ale aj v ich každodennej práci.

Pretože spoločnosť Hilti v priebehu posledných 75 rokov zhromaždila radu poznatkov- nadišiel čas, aby ich zdieľala s vami.

Za týmto účelom sme dali dokopy hromadu praktických tém so zaujímavými informáciami, ktoré vám môžu uľahčiť vašu prácu.

Odborné dohľady

Odborný dohľad je kľúčový prvok kvality prevedenia jednotlivých prác na stavbe.

Znalosť vhodnej technológie odbornému dohľadu ušetrí čas a pre realizačné spoločnosti ale aj investorov významnú časť nákladov.

V priebehu seminára sa bližšie diskutuje o tom, ako rýchlo skontrolovať správnosť prvého návrhu, správnosť prevedení a postupov jednotlivých prác, možnosti a úpravy riešení priamo na mieste stavby.

Okrem už zmieneného seminára, ponúkame školenia pre realizačné spoločnosti, a to pre kotviacu techniku, protipožiarne zabezpečenie alebo inštalačné systémy.

Tervezőknek

Stavbyvedúcich

Dážď, sneh, vietor alebo slnko súvisia s realizáciou stavby a vedú k rade problémov.

Ako zvoliť technicky správne riešenie, aby realizácia bola časovo nenáročná a procesy zoptimalizované? Nasledujúce semináre zorganizované našimi inžiniermi vás prevedú riešeniami Hilti, ktoré zjednodušia prácu a nájdu riešenie na akýkoľvek problém na stavbe. Budete schopní rýchlejšie reagovať alebo nájsť jednoduchšie cesty pri jednotlivých inštaláciách. Naši technici sú po celom svete, aby boli schopní pokrať vaše požiadavky, nech máte stavbu kdekoľvek na svete.

Jednotlivé školenia z portfólia Hilti zabezpečia, že budete poznať správny postup inštalácie jednotlivých produktov a budete vedieť zabrániť potencionálnemu nebezpečenstvu, ktoré môže vzniknúť nesprávnou inštaláciou.

Investorov

Kvalita, bezpečie a istota na prvom mieste!

Dôležitým faktorom pri výstavbe je zvoliť bezpečnú a nákladovo efektívnu technológiu. Plánujete projekt a potrebujete zvoliť metódu uchytenia fasády, a neviete sa rozhodnúť, aký variant je pre vás najlepší? Viete, že budete riešiť uchytenia potrubí, ktoré ale môžu byť v čase životnosti stavby premenlivé? Nie len aspekty návrhu, ale aj náklady na prevádzku a opravy v dlhodobom horizonte sú kľúčový faktor. Pokiaľ už myslíte na investičnú fázu, aj tieto otázky pre vás môžu byť dôležité.

Vedeli ste o aplikácii  Hilti Firestop Documentation Manager? Je to softvér navrhnutý s ohľadom na urýchlenie vášho projektu a dosiahnutie časových úspor. Umožňuje sledovať všetky papierové doklady a dokumentáciu počas projektu na účely montáže a inšpekcií.

1. Ako správne vybrať kotevný prvok?

Online továbbképzés

Vezmite to do svojich rúk a buďte si istý svojim návrhom! Ako to funguje?

Základný seminár, ktorý vás prevedie návrhom kotvenia a v skratke obsahuje všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete mať k správnemu návrhu. Základy teórie návrhu, potrebných predpisov a informácií potrebných k uskutočneniu jednoduchého návrhu. Ako stiahnuť program a rýchly prehľad ako navrhnúť jednotlivé prvky kotvenia pomocou programu.

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky, architektov, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

2. Vplyv korózie

Online továbbképzés

Koroduje to!

Konštrukcie môžu stratiť svoju stabilitu aj vďaka korózii jednotlivých prvkov. Nedostatočná ochrana proti korózii vedie k predčasným opravám a výmenám jednotlivých častí. Následkom zanedbania vplyvu korózie je strata peňazí a času investovaných do opráv a v tom neposlednom rade ohrozenie života dôsledkom zlyhania konštrukčného prvku. Tak čo s tým môžeme urobiť? Zohľadnite koróziu vplyvom prostredia, alebo kontaktnú koróziu vo svojom návrhu a pri realizácii.

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky, architektov, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

3. Metódy návrhu kotvenia podľa ETAG

Online továbbképzés

Čo je to ETAG? Je ETAG zahrnutý v EC2?

Na základe akých schválení pracujú jednotlivé softvéri Hilti Profis? Je to zároveň v súlade s Eurokódom? Ako to môžem využiť vo svojej praxi? Čo znamená keď má prvok schválenie ETA?

Ak ste zvedavý na odpovede k otázkam vyššie uvedeným, alebo si chcete prediskutovať svoje teoretické poznatky prípadne skonzultovať svoje návrhy neváhajte to urobiť prostredníctvom rýchleho seminára.

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov

4. Návrh kotvenia – seizmicita!

Online továbbképzés

Potrebujem vedieť niečo o seizmickom namáhaní na Slovensku?

Odpoveď znie určite áno. Nestačí vedieť, že nejaká seizmicita existuje. Pri použití nesprávneho postupu návrhu kotvenia, môže mať zlyhanie vplyv na celú konštrukciu. čo je ETA C1 alebo C2? Ako viem rýchlo zaradiť typ budovy do seizmickej oblasti? Ako sa to prejaví vo výpočte? Pomôžeme vám nájsť riešenie aj na túto tému!

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov

5. Kotvenia s dynamickým namáhaním?

Online továbbképzés

Kotvenie robotov a strojov? Žiadny problém!

Už ste sa niekedy stretli s tým, že kotvenie nevyhovovalo a mali ste problém nájsť správne riešenie? Riešili ste kotvenie čerpadiel, robotov, technologických zariadení a všetky problémy nastávali v dôsledku dynamického zaťaženia. Ako sa to dá riešiť? Prečo je to iné od statického návrhu, a aké riešenie teda zvoliť, aby bolo správne? Jak zakotviť konkrétne technologické zariadenie správne?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

6. Návrh kotvenie - SOFTVÉR PROFIS ANCHOR

Online továbbképzés

Chcete získať rýchle a správne riešenie kotvenia?

Profis Anchor Softvér poskytuje rýchle a bezpečné riešenie v priebehu pár kliknutí. Ako si osvojiť pár tipov a trikov pre softvér, získate v priebehu krátkeho seminára a pomôže vám to vždy a rýchlo nájsť vhodné riešenie.

Doba trvania: 30 minut

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov

7. Teória kotvenia výstuže

Aký je rozdiel medzi teóriou kotvenia a teóriou vlepovania výstuže? Podľa akých noriem postupovať?

Všetky naše návrhy vychádzajú z normy Eurocode 2 a európskej smernice EOTA TR023. Podľa návrhových noriem je súdržnosť zabetónovanej výstuže obmedzená, a to aj pri značnej výške krytia betónu. Metóda návrhu Hilti HIT Rebar využíva túto vyššiu súdržnosť s cieľom skrátiť kotevnú dĺžku až o 70% v porovnaní s hodnotami v návrhových normách. Predpokladom je zabezpečenie dostatočného krytia betónu. Ako to preklopiť do môjho výpočtu? Roky výskumov Hilti v spolupráci s niekoľkými zahraničnými univerzitami našli riešenie tohto problému. Zistite viac!

Doba trvania: 45 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov

8. Kotvenie výstuže - SOFTVÉR PROFIS REBAR

Rozumiem teórie vlepovania výstuže, ale ako získam program pre výpočet?

Profis softvér REBAR vám pomôže nájsť riešenie pre vlepenie akejkoľvek výstuže. Stačí pár kliknutí a budete mať riešenie i pre uzly, kedy ETAG už riešenie neposkytuje. Pozrime sa spoločne, čo dokážeme so softvérom pre návrh vlepovania výstuže?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov

9. Kotvenie do tehly viac nie je záhadou!

Žiadna tehla nie je prekážkou!

Aké je vhodné riešenie pre kotvenie do tehly? Ako to vypočítať? Alebo neviete do akej tehly potrebujete kotviť, pretože v podklade je zmiešané murivo? Toto je naše riešenie! Prejdite si všetky možnosti pre výpočet kotvenia do muriva vrátane služieb ťahových skúšok a už žiadne kotvenie do tehly nebude prekážkou!

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov

10. Sanácie stavieb, zosilňovanie konštrukcií

Sanácie, zmeny funkcií budov, zosilňovanie... Ale ako to vyriešiť?

Hilti HZA kotevné prvky poskytujú rýchle riešenia pre dodatočné zosilňovanie budov a návrh máte hotový za pár minút. Riešením nie je demolácia budovy ale elegantné navŕtanie a zosilnenie bez odstránenia podlahy. Okrem našich strojov sme schopní poskytnúť ucelený systém vhodný rovnako pre realizáciu. Existuje niekoľko minút, ktoré vám ušetria hodiny?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov

11. Ťahové skúšky pre overenie kvality inštalácie

Máte hotový návrh ale stále ste si nie istý podkladom, do ktorého sa bude kotviť? Potrebujete to opäť skontrolovať aby ste mohli pokojne spať? Chcete si preveriť, že realizačná firma odviedla svoju prácu kvalitne?

Hilti poskytuje ťahové skúšky priamo na mieste stavby a bezpečnosť bude vo vašich rukách! Alebo ste zvedavý, ako prebiehajú jednotlivé práce na stavbe a chcete si ich overiť? Máte šancu, aby sme vám ukázali, ako fungujú ťahové skúšky na stavbe priamo u vás v kancelárii!

Doba trvania: 30 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

12. HILTI BIM – CAD knižnica

Konštrukčný systém sa dvíha na novú úroveň!

Stavebný priemysel vstúpil do novej generácie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou procesu navrhovania. Podporujeme spoluprácu s inými programami širokou škálou možností našich softvérov. V BIM - CAD knižnici máme dostupné široké portfólio našich produktov, ktoré je možné ich integrovať do väčšiny návrhových softvérov. Máte záujem vedieť o tom viac, ako môžete využiť túto výhodu pre svoju prácu každý deň?

Doba trvania: 40 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov, investorov

13. Pripevňovanie k oceli – trefa s červenou!

Systém tisícich riešení!

Priama montáž je najrýchlejšia technológia upevňovania či už k betónu alebo oceli: montáž pochôdznych roštov, odolnosť proti vibráciám alebo elektrické pospojovanie. Viete o koľko sa urýchli montážny proces, doba výstavby a náklady s týmto postupom?

Doba trvania: 40 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a všetkým ostatným projektantov, architektov, investorov

14. HILTI montážne systémy

Please enter alternative text here (optional)

Zváraná oceľová konštrukcia alebo modulárne riešenie zavesenia akýchkoľvek technológií?  Zjednodušte si svoj život, my Vám ukážeme ako!

Modulárny montážny systém je trikrát rýchlejší ako tradičné riešenia pomocou zvarovaných konštrukcií. Nemusíte zvárať, nepotrebujete žiadne žeriavy na to, aby bolo možné poskladať ťažké oceľové prvky. Všetko dokážete jednoduchým návrhom už v procese projektovania. Ste zvedaví ako na to?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov TZB a statiky, investorov

15. Diaľnice, mosty, železničné trasy

Please enter alternative text here (optional)

Bezpečnosť v doprave!

Rozšírenie mostovky, spriahnutie pôvodného betónu s novou vrstvou, ukotvenie zvodidiel a protihlukových stien, kotvenie koľajníc železničných tratí, odvodnenie mostov ... Vedeli ste, že existujú aj riešenia s Hilti? Už ste si niekedy nevedeli dať rady s únavou alebo dynamikou? Chcete zistiť kde všade vám vieme pomôcť?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a projektantov inžinierskych komunikácií, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

16. Pasívna požiarna ochrana

Please enter alternative text here (optional)

Bezpečnosť je tu kľúčová, 30 rokov skúseností a výskumu je za nami.

Hilti ponúka široký sortiment riešení požiarnych tesnení a upchávok potrubných rozvodov, káblov a škár. Okrem toho je k dispozícii softvér pre projektovanie a technickú podporu pri projektovaní a špecifikáciu systémov protipožiarnych upchávok tesnenia. Ak chcete vedieť viac, neváhajte nás kontaktovať.

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a ostatných projektantov, stavbyvedúcich a odborným dohľadom

17. Výťahy

Please enter alternative text here (optional)

Rýchla, ľahšia a bezpečná montáž výťahov s prvotriednou kvalitou?

Montáž výťahových šácht vôbec nie je jednoduchá a reálne rozmery šácht veľakrát nezodpovedajú projektovaným predpokladom. Práve preto ponúkame riešenie, ktoré zaisťuje jednoduchú, ľahkú a rýchlu montáž bez zvárania. Tento systém bol vyvinutý v spolupráci s najväčšími výťahárskymi spoločnosťami a zahŕňa ako portfólio nosníkov, konektorov ale aj relevantných kotiev.

Máte záujem vedieť viac?

Doba trvania: 60 minút

Doporučené pre: projektantov statiky, stavbyvedúcich a stavebný dozor, investorov, výťahárske spoločnosti

18. Školenie kotevnej techniky pre realizačné spoločnosti

Please enter alternative text here (optional)

Chcete, aby všetky vaše práce s kotvami boli odvedené sto percentne a bez akéhokoľvek rizika? Chcete sa dozvedieť o všetkých dostupných postupoch a spôsoboch ako zefektívniť svoju prácu a ušetriť čas aj náklady? Absolvujte certifikovaný kotevný tréning, na ktorom sa dozviete viac!

Školenie kotviacej techniky je jedinečný tréning, ktorý sa skladá z teórie a praxe zároveň.

Miesto školenia a počet preškolených osôb je možné dohodnúť podľa potreby.

Doba trvania: 4 hodiny

Doporučené pre: stavbyvedúcich a odborným dohľadom, vedúcich a majstrov

19. Kotvenie upevňovacích líšt

Please enter alternative text here (optional)

Optimálny návrh, bez dodatočných nákladov s množstvom výhod!

Hilti HAC upevňovacie lišty s použitím čoraz častejšie využívaných prefabrikovaných konštrukcií zaisťuje spoľahlivý prenos zaťažení. Či sa jedná o ukotvenie fasády, alebo ukotvenie inštalácií, či napríkald kotvenie sedačiek na štadiónoch. Upevňovacie lišty poskytujú jednoduché riešenie dodávateľom bez dodatočných nákladov.

Doba trvania: 45 minút

Doporučené pre: projektantov statiky a ostatných projektantov, stavbyvedúcich a investorom

Zaujala vás niektorá z tém?

Ozvite sa nám!

Či si už dohodnete stretnutie s technikom, prihlásite sa na Online seminár, alebo sa prihlásite k nám na školenie.

Kde sa uskutoční prezentácia?

Seminár je možné vykonať Online (prihlásite sa z vašej kancelárie) môžeme vás prísť navštíviť k vám, alebo je možné seminár uskutočniť na jednej z našich centrál (Bratislava, Žilina, Košice)

Čo je potrebné pre seminár?

Seminára sa musia zúčastniť minimálne dve osoby.

Musíte si zvoliť tému, ktorej sa na seminári budeme venovať.

Pokiaľ nemôžete nájsť tému, ktorá by vás zaujala, prosím nahláste nám to a my sa pokúsme seminár prispôsobiť vašim potrebám.

Máte ďalšie dotazy?

Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na nasledujúce kontakty a určite nájdeme riešenie:

hilti@hilti.sk

0800 11 55 99

www.hilti.sk

Zdieľať