Tabakalera, San Sebastián, Španielsko

Premena tabakovej továrne na významné kultúrne centrum

Hilti jobsite reference tabakalera San Sebastián Spain

Výzva

Hilti jobsite reference tabakalera San Sebastián Spain

Tabakalera je bývalá tabaková továreň, na oslavu titulu Európskeho hlavného mesta kultúry na rok 2016 udeleného mestu San Sebastián však bola prebudovaná na nové centrum pre súčasnú kultúru.

Ide však o obrovskú stavbu. Cieľom bolo vytvoriť priestor 30 000 m2 pre výstavy, kinosály, mediálny archív a dokonca hotel. Celý projekt prišiel na 50 miliónov EUR.

Vzhľadom na zmenu celkového účelu užívania stavby bolo treba zriadiť nové podlahy, interiéry i celkom novú sklenenú strechu.

Stropy boli zhotovené z rozmanitých materiálov, napr. starých oceľových nosníkov, dutinových panelov, oceľovo-betónových panelov a tradičných betónových panelov.

Naše riešenie Hilti

Ako riešenie sme vybrali náš systém Hilti MQ, ktorý nesie všetky potrebné technické zariadenia. Celkom sme dodali viac ako 14 000 metrov tohto nosníkového systému.

Pri upevňovaní nosníkového systému priamo k oceľovým konštrukciám boli použité technológie pre priamu montáž Hilti a ako riešenie pre upevňovanie do betónu sa použila Hilti kotviaca skrutka HUS.

Tabakalera bola otvorená po štyroch rokoch prác v roku 2015, teda tesne pred tým, ako sa San Sebastián ujal funkcie Európskeho hlavného mesta kultúry.

PRODUKTY V RÁMCI TOHTO RIEŠENIA

Zdieľať