Elektráreň Battersea, Londýn, Veľká Británia

Vystuženie kultúrnej ikony 40 000 šmykovými tŕňmi

Hilti jobsite reference battersea power station London UK

Výzva

Hilti jobsite reference battersea power station London UK

Elektráreň Battersea leží v samotnom srdci jedného z najrozsiahlejších a najvizionárskejších developerských projektov v Londýne.

Jedná sa o monumentálnu stavbu so štyrmi obrovskými komínmi uprostred nového 42-akrového areálu bytov, obchodov, kaviarní, kancelárií a 18-timi akrami verejných priestorov.

Pre Londýn je to dôležitý projekt, ktorý má oživiť doteraz chátrajúce plochy na nábreží Temže. Náklady na projekt, ktorého súčasťou je aj nová stanica metra a napojenie na linku podpovrchovej železnice, sa vyšplhajú na 8 miliárd libier.

Problém spočíval v tom, že elektráreň bola dlhšie ako 30 rokov ponechaná svojmu osudu a chátrala. Bolo preto potrebné vystužiť tehlové steny pod komínmi, pričom do základov medzi existujúcimi tehlovými stenami a novými železobetónovými stenami bolo vsadených viac ako 40 000 šmykových tŕňov.

Naše riešenie Hilti

Spoločnosť Hilti od počiatočnej fázy projektu spolupracovala so spoločnosťami Battersea Group, J. Coffey Construction Ltd. a projektantami - statikmi.

Pre túto zákazku sme navrhli použiť sieťové puzdrá Hilti M22. V stenách s hrúbkou 600-700 mm bolo veľa dutín. Chceli sme zabezpečiť, aby sa neplytvalo lepiacou hmotou a osadené kotvy boli účinné v rôznych typoch základového materiálu.

Zhotoviteľ navyše k vŕtaniu otvorov používal naše kombinované kladivá Hilti TE 80-AVR a systém lepiacich kotiev Hilti HIT.

PRODUKTY V RÁMCI TOHTO RIEŠENIA

Zdieľať