Elektráreň Battersea, Londýn, Veľká Británia

Vystuženie kultúrnej ikony 40 000 šmykovými tŕňmi

Hilti jobsite reference battersea power station London UK

Výzva

Elektráreň Battersea leží v samotnom srdci jedného z najrozsiahlejších a najvizionárskejších developerských projektov v Londýne.

Jedná sa o monumentálnu stavbu so štyrmi obrovskými komínmi uprostred nového 42-akrového areálu bytov, obchodov, kaviarní, kancelárií a 18-timi akrami verejných priestorov.

Pre Londýn je to dôležitý projekt, ktorý má oživiť doteraz chátrajúce plochy na nábreží Temže. Náklady na projekt, ktorého súčasťou je aj nová stanica metra a napojenie na linku podpovrchovej železnice, sa vyšplhajú na 8 miliárd libier.

Problém spočíval v tom, že elektráreň bola dlhšie ako 30 rokov ponechaná svojmu osudu a chátrala. Bolo preto potrebné vystužiť tehlové steny pod komínmi, pričom do základov medzi existujúcimi tehlovými stenami a novými železobetónovými stenami bolo vsadených viac ako 40 000 šmykových tŕňov.

Naše riešenie Hilti

Spoločnosť Hilti od počiatočnej fázy projektu spolupracovala so spoločnosťami Battersea Group, J. Coffey Construction Ltd. a projektantami - statikmi.

Pre túto zákazku sme navrhli použiť sieťové puzdrá Hilti M22. V stenách s hrúbkou 600-700 mm bolo veľa dutín. Chceli sme zabezpečiť, aby sa neplytvalo lepiacou hmotou a osadené kotvy boli účinné v rôznych typoch základového materiálu.

Zhotoviteľ navyše k vŕtaniu otvorov používal naše kombinované kladivá Hilti TE 80-AVR a systém lepiacich kotiev Hilti HIT.

PRODUKTY V RÁMCI TOHTO RIEŠENIA

Zdieľať