Naše výrobné závody

Kde vyrábame nástroje, spotrebné materiály a technológie Hilti

Hilti Schaan, Lichtenštajnsko

Schaan, Lichtenštajnsko

Náš výrobný závod v Schaane sa špecializuje na kovovú kotviacu techniku, prvky pre priamu montáž ako sú klince a upevňovacie prvky a diamantové segmenty pre jadrové vŕtacie korunky a rezacie kotúče.

Továreň bola postavená v roku 1941 a bola našim prvým výrobným závodom Hilti. V priebehu rokov sa rozširovala a bola rozsiahlo modernizovaná.

Spočiatku sa v továrni vyrábali prvky pre priamu montáž, neskôr boli do výrobného programu doplnené ďalšie produkty.

Závod sa nachádza v blízkosti nášho Centra pre výskum a vývoj Hilti. Sústredí sa preto na vývoj a výrobu inovatívnych produktov, ktoré sú následne dostupné našim výrobným závodom inde na svete.

V našom závode v Schaane pracuje 360 zamestnancov, vrátane približne 80 učňov.

Závod je jedným z najväčších stredísk odborného výcviku v regióne Porýnia. V roku 2013 závod získal cenu Swiss Lean Award za vynikajúce výsledky v oblasti štíhleho manažmentu.

Hilti Thüringen, Rakúsko

Thüringen, Rakúsko

Náš závod v rakúskom Thüringene sa špecializuje na obrábacie technológie, montáž komponentov a konečnú montáž našej vŕtacej a búracej techniky, náradie pre diamantové vŕtanie a rezanie a na náradie pre montážne technológie.

S vyhradenými tímami pre vývoj výrobných technológií, technického zaistenia a konštrukciu strojných zariadení a výrobu prototypov náradia prispieva závod 4 významne k inováciám a urýchleniu uvádzania nových produktov na trh.

Závod bol založený v roku 1970, od tej doby sa neustále rozširuje.

Posledné rozšírenie závodu prebehlo v roku 2009, keď bola dokončená nová výrobná hala a následne v roku 2010, keď bola do Thüringenu premiestnená linka záverečnej montáže z nášho závodu v Maurene v Lichtenštajnsku.

V závode v Thüringene pracuje 400 zamestnancov, vrátane 70 učňov. Je preto jedným z najväčších stredísk odborného výcviku v regióne. V roku 2009 získal titul najlepšieho strediska odborného výcviku v Rakúsku.

Hilti Kaufering, Nemecko

Kaufering, Nemecko

Náš závod v nemeckom Kauferingu (Hilti GmbH Industriegesellschaft für Befestigungstechnik) vyrába motory, špičkové vŕtacie nástroje, upevňovacie lišty, lepené kotvy a protipožiarne produkty.

Závod v Kauferingu vyvíja a využíva moderné výrobné koncepcie, technológie a procesy, ktoré následne zdieľame s našimi výrobnými závodmi po celom svete. V Kauferingu tiež v spolupráci s našim marketingovým a vývojovým oddelením vznikajú inovatívne produkty.

Závod úspešne funguje podľa zásad štíhlej výroby a niekoľkokrát získal cenu Manufacturing Excellence Award.

V závode beží štruktúrovaný systém riadenia spotreby energie zaisťujúci zodpovedné využívanie energie a zdrojov. Závod je držiteľom certifikátu ISO 50001.

Výrobný závod sa nachádza v okolí Mníchova a zahájil prevádzku v roku 1971.

Má 500 zamestnancov, vrátane približne 65 učňov.

Hilti Strass, Nemecko

Strass, Nemecko

Závod v Strass (Hilti Kunststofftechnik GmbH) je našou hlavnou továrňou na výrobu plastov.

Závod vyrába upevňovacie prvky, ako sú plastové kotvy a plastové súčasti produktov Hilti.

Tento závod sme v roku 1975 získali akvizíciou od spoločnosti Fürstlich Hohenzollersche Hüttenverwaltung. Od tej doby bol mnohokrát rozšírený, naposledy v roku 2010.

Závod je centrom excelentnosti a zameriava sa na produktové a výrobné technológie a vlastnosti materiálov.

Má 215 zamestnancov, vrátane 15 učňov.

Hilti Kecskemét, Maďarsko

Kecskemét, Maďarsko

V závode Hilti v maďarskom Kecskemétu sa vyrábajú sekáče, špeciálne a dlhé vrtáky, vrtáky do kameňa, vŕtacie korunky, kotúče stenových píl a diamantové vŕtacie korunky.

Spoločnosť bola založená v roku 1989 a jej výrobná kapacita sa pravidelne rozširuje. Od roku 2004 pribudli k výrobe aj skúšobné aktivity so stále širším záberom. Od roku 2013 bol v závode zavedený program NQA pre výrobu produktov typu HDA.

Prvá výrobná hala bola postavená v roku 1994 a v roku 2010 bola významne rozšírená. V roku 2012 bola zväčšená výrobná plocha na približne 12 000 m2.

Závod v Kecskemétu má blízke väzby s mnohými maďarskými univerzitami a priemyslovými školami.

Závod zamestnáva približne 250 pracovníkov.

Hilti Matamoros, Mexiko

Matamoros, Mexiko

Náš závod v mexickom Matamoros vyrába kovové stavebné upevňovacie prvky pre naše predajné pobočky na západnej pologuli.

Využíva moderné výrobné technológie, vrátane tvarovania, razenia a obrábania kovov, galvanického pozinkovania a automatizovanej montáže.

Továreň v Matamoros zahájila výrobu v roku 2009 a je najnovším závodom v našej sieti. Výrazne zvýšila našu dodávateľskú kapacitu pre zákazníkov na západnej pologuli.

Závod zamestnáva približne 170 pracovníkov.

Hilti Čan-ťiang, Čína

Čan-ťiang, Čína

Náš závod v čínskom Čan-ťiangu bol založený v roku 1995 a v priebehu rokov sa postupne rozširoval. Naposledy to bolo v roku 2005, keď sa plocha závodu zdvojnásobila na 55 000 m2.

Závod sa špecializuje na výrobu a spracovanie kovového príslušenstva a chemických kotiev.

To zahŕňa povrchovú úpravu, povlakovanie a zostavovanie kovových kotiev, rovnako ako výrobu klincov a základnej epoxidovej živice.

Závod zamestnáva približne 330 pracovníkov. 

Hilti Šanghaj, Čína

Šanghaj, Čína

Náš výrobný závod v Šanghaji bol otvorený v roku 2004 a špecializuje sa na výrobu elektrického náradia pre ľahkú záťaž, vrátane sieťových a akumulátorových elektropneumatických vŕtacích kladív, sieťových a akumulátorových skrutkovačov, akumulátorových píl, uhlových brúsok a ďalších produktov.

Zamestnáva približne 470 pracovníkov, ktorí vyvíjajú, zostavujú a testujú náradie, ktoré potom putuje na miesta určenia po celom svete.

Závod sa nachádza v priemyslovom parku Xinzhuang Industrial Park a zaberá plochu 14 500 m2.

Hilti Lanzenkirchen, Rakúsko

Lanzenkirchen, Rakúsko

Závod Eurofox sa nachádza v rakúskom Lanzenkirchene a bol založený v roku 1993.

Hilti Group ho získala akvizíciou spoločnosti Eurofox v roku 2011 a závod rozšírila v roku 2015. Dnes Eurofox vyrába inovatívnu radu systémov pomocných konštrukcií pre odvetrávané fasády a je centrom kompetencie pre potrubné objímky a ťažké modulárne montážne systémy.

Fasády Eurofox boli použité v mnohých špičkových stavebných projektoch, ako je Gazprom Arena v Petrohrade, komplex výškových budov Corniche v Londýne alebo 264 m vysoký Palác Triumf v Moskve.

Systémy odvetrávanej fasády, vyrobené v závode Eurofox, sú vyhlásené svojou vysokou kvalitou, dlhou životnosťou, vysokou nosnosťou a energetickou účinnosťou. Integrácia flexibilného a pevného uchytenia v konzolách Eurofox taktiež zužuje šírku sortimentu komponentov a zjednodušuje materiálové plánovanie a montáž.

Hilti Navsari, India

Navsari, India

Společnost Hilti Manufacturing India Private Limited vyrába rezacie kotúče, veľké pílové kotúče, brúsne hrnce a vŕtacie korunky pre globálneho poskytovateľa štandardného a diamantového rezania a vŕtania.

Spoločnosť bola založená v roku 1971 pod názvom Bhukhanvala Diamond Systems Private Ltd. V roku 2008 skupina Hilti Group odkúpila 80 percent v spoločnosti a v roku 2010 aj zostávajúcu menšinu akcií držaných rodinou zakladateľov.

Spoločnosť bola následne v roku 2010 premenovaná na Hilti Manufacturing India Private Limited. Štyri obchodné jednotky spoločnosti HMIPL v Navsari v štáte Gujarat zamestnávajú viac ako 500 pracovníkov a disponujú vlastnými tímami a zariadením pre výskum, vývoj a testovanie.

Spoločnosť HMIPL je držiteľom certifikátov podľa noriem ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015 a špecializuje sa na miešanie a zhutnenie práškov, voľné slinovanie a technológie laserového a kondenzátorového zvárania. Závod je taktiež jediným indickým členom organizácie Organisation for the Safety of Abrasives (oSa).

Zdieľať