Naše výrobné závody

Kde vyrábame nástroje, spotrebné materiály a technológie Hilti

Schaan, Lichtenštajnsko

Hilti plant Schaan Liechtenstein

Náš výrobný závod v Schaane sa špecializuje na kovovú kotviacu techniku, prvky pre priamu montáž ako sú klince a upevňovacie prvky a diamantové segmenty pre jadrové vŕtacie korunky a rezacie kotúče.

Továreň bola postavená v roku 1941 a bola našim prvým výrobným závodom Hilti. V priebehu rokov sa rozširovala a bola rozsiahlo modernizovaná.

Spočiatku sa v továrni vyrábali prvky pre priamu montáž, neskôr boli do výrobného programu doplnené ďalšie produkty.

Závod sa nachádza v blízkosti nášho Centra pre výskum a vývoj Hilti. Sústredí sa preto na vývoj a výrobu inovatívnych produktov, ktoré sú následne dostupné našim výrobným závodom inde na svete.

V našom závode v Schaane pracuje 360 zamestnancov, vrátane približne 80 učňov.

Závod je jedným z najväčších stredísk odborného výcviku v regióne Porýnia. V roku 2013 závod získal cenu Swiss Lean Award za vynikajúce výsledky v oblasti štíhleho manažmentu.

Thüringen, Rakúsko

Hilti plant Thüringen Austria

Náš závod v rakúskom Thüringene sa špecializuje na obrábacie technológie, montáž komponentov a konečnú montáž našej vŕtacej a búracej techniky, náradie pre diamantové vŕtanie a rezanie a na náradie pre montážne technológie.

S vyhradenými tímami pre vývoj výrobných technológií, technického zaistenia a konštrukciu strojných zariadení a výrobu prototypov náradia prispieva závod 4 významne k inováciám a urýchleniu uvádzania nových produktov na trh.

Závod bol založený v roku 1970, od tej doby sa neustále rozširuje.

Posledné rozšírenie závodu prebehlo v roku 2009, keď bola dokončená nová výrobná hala a následne v roku 2010, keď bola do Thüringenu premiestnená linka záverečnej montáže z nášho závodu v Maurene v Lichtenštajnsku.

V závode v Thüringene pracuje 400 zamestnancov, vrátane 70 učňov. Je preto jedným z najväčších stredísk odborného výcviku v regióne. V roku 2009 získal titul najlepšieho strediska odborného výcviku v Rakúsku.

Kaufering, Nemecko

Hilti plant Kaufering Germany

Náš závod v nemeckom Kauferingu (Hilti GmbH Industriegesellschaft für Befestigungstechnik) vyrába motory, špičkové vŕtacie nástroje, upevňovacie lišty, lepené kotvy a protipožiarne produkty.

Závod v Kauferingu vyvíja a využíva moderné výrobné koncepcie, technológie a procesy, ktoré následne zdieľame s našimi výrobnými závodmi po celom svete. V Kauferingu tiež v spolupráci s našim marketingovým a vývojovým oddelením vznikajú inovatívne produkty.

Závod úspešne funguje podľa zásad štíhlej výroby a niekoľkokrát získal cenu Manufacturing Excellence Award.

V závode beží štruktúrovaný systém riadenia spotreby energie zaisťujúci zodpovedné využívanie energie a zdrojov. Závod je držiteľom certifikátu ISO 50001.

Výrobný závod sa nachádza v okolí Mníchova a zahájil prevádzku v roku 1971.

Má 500 zamestnancov, vrátane približne 65 učňov.

Strass, Nemecko

Hilti plant Strass Germany

Závod v Strass (Hilti Kunststofftechnik GmbH) je našou hlavnou továrňou na výrobu plastov.

Závod vyrába upevňovacie prvky, ako sú plastové kotvy a plastové súčasti produktov Hilti.

Tento závod sme v roku 1975 získali akvizíciou od spoločnosti Fürstlich Hohenzollersche Hüttenverwaltung. Od tej doby bol mnohokrát rozšírený, naposledy v roku 2010.

Závod je centrom excelentnosti a zameriava sa na produktové a výrobné technológie a vlastnosti materiálov.

Má 215 zamestnancov, vrátane 15 učňov.

Kecskemét, Maďarsko

Hilti plant Kecskemét Hungary

V závode Hilti v maďarskom Kecskemétu sa vyrábajú sekáče, špeciálne a dlhé vrtáky, vrtáky do kameňa, vŕtacie korunky, kotúče stenových píl a diamantové vŕtacie korunky.

Spoločnosť bola založená v roku 1989 a jej výrobná kapacita sa pravidelne rozširuje. Od roku 2004 pribudli k výrobe aj skúšobné aktivity so stále širším záberom. Od roku 2013 bol v závode zavedený program NQA pre výrobu produktov typu HDA.

Prvá výrobná hala bola postavená v roku 1994 a v roku 2010 bola významne rozšírená. V roku 2012 bola zväčšená výrobná plocha na približne 12 000 m2.

Závod v Kecskemétu má blízke väzby s mnohými maďarskými univerzitami a priemyslovými školami.

Závod zamestnáva približne 250 pracovníkov.

Matamoros, Mexiko

Hilti plant Matamoros Mexico

Náš závod v mexickom Matamoros vyrába kovové stavebné upevňovacie prvky pre naše predajné pobočky na západnej pologuli.

Využíva moderné výrobné technológie, vrátane tvarovania, razenia a obrábania kovov, galvanického pozinkovania a automatizovanej montáže.

Továreň v Matamoros zahájila výrobu v roku 2009 a je najnovším závodom v našej sieti. Výrazne zvýšila našu dodávateľskú kapacitu pre zákazníkov na západnej pologuli.

Závod zamestnáva približne 170 pracovníkov.

Čan-Ťiang, Čína

Hilti plant Zhanjiang China

Náš závod v čínskom Čan-ťiangu bol založený v roku 1995 a v priebehu rokov sa postupne rozširoval. Naposledy to bolo v roku 2005, keď sa plocha závodu zdvojnásobila na 55 000 m2.

Závod sa špecializuje na výrobu a spracovanie kovového príslušenstva a chemických kotiev.

To zahŕňa povrchovú úpravu, povlakovanie a zostavovanie kovových kotiev, rovnako ako výrobu klincov a základnej epoxidovej živice.

Závod zamestnáva približne 330 pracovníkov. 

Šanghaj, Čína

Hilti plant Shanghai China

Náš výrobný závod v Šanghaji bol otvorený v roku 2004 a špecializuje sa na výrobu elektrického náradia pre ľahkú záťaž, vrátane sieťových a akumulátorových elektropneumatických vŕtacích kladív, sieťových a akumulátorových skrutkovačov, akumulátorových píl, uhlových brúsok a ďalších produktov.

Zamestnáva približne 470 pracovníkov, ktorí vyvíjajú, zostavujú a testujú náradie, ktoré potom putuje na miesta určenia po celom svete.

Závod sa nachádza v priemyslovom parku Xinzhuang Industrial Park a zaberá plochu 14 500 m2.

Eurofox, Rakúsko

Hilti plant Eurofox Lanzenkirchen Austria

Závod Eurofox sa nachádza v rakúskom Lanzenkirchene a bol založený v roku 1993.

Hilti Group ho získala akvizíciou spoločnosti Eurofox v roku 2011 a závod rozšírila v roku 2015. Dnes Eurofox vyrába inovatívnu radu systémov pomocných konštrukcií pre odvetrávané fasády a je centrom kompetencie pre potrubné objímky a ťažké modulárne montážne systémy.

Fasády Eurofox boli použité v mnohých špičkových stavebných projektoch, ako je Gazprom Arena v Petrohrade, komplex výškových budov Corniche v Londýne alebo 264 m vysoký Palác Triumf v Moskve.

Systémy odvetrávanej fasády, vyrobené v závode Eurofox, sú vyhlásené svojou vysokou kvalitou, dlhou životnosťou, vysokou nosnosťou a energetickou účinnosťou. Integrácia flexibilného a pevného uchytenia v konzolách Eurofox taktiež zužuje šírku sortimentu komponentov a zjednodušuje materiálové plánovanie a montáž.

 

Los Angeles, USA

Hilti plant Los Angeles USA

Náš závod v Los Angeles, Hilti US Manufacturing, Inc., vyrába diamantové nástroje pre ťažkú záťaž.

Bol založený v roku 1983 a dodáva korunky a pílové listy poskytovateľom diamantového vŕtania a rezania.

Túto spoločnosť sme získali akvizíciou v roku 2009 a zmenili jej názov z Diamond B na Hilti US Manufacturing, Inc.

Tento výrobný závod nám pomohol posilniť našu pozíciu celosvetového dodávateľa náradia a príslušenstva pre profesionálnych poskytovateľov vŕtania a rezania do betónu.

Skúsení obchodníci závodu nám taktiež pomohli vstúpiť na severoamerický trh ťažkých diamantových nástrojov.

Závod ponúka produkty šité na mieru konkrétnym zákazníkom a štandardné produkty. Špecifikácia parametrov, výroba a expedícia týchto produktov obvykle prebehne počas jediného pracovného dňa.

Hilti Manufacturing India Private Limited, India

Hilti plant Navsari India

Společnost Hilti Manufacturing India Private Limited vyrába rezacie kotúče, veľké pílové kotúče, brúsne hrnce a vŕtacie korunky pre globálneho poskytovateľa štandardného a diamantového rezania a vŕtania.

Spoločnosť bola založená v roku 1971 pod názvom Bhukhanvala Diamond Systems Private Ltd. V roku 2008 skupina Hilti Group odkúpila 80 percent v spoločnosti a v roku 2010 aj zostávajúcu menšinu akcií držaných rodinou zakladateľov.

Spoločnosť bola následne v roku 2010 premenovaná na Hilti Manufacturing India Private Limited. Štyri obchodné jednotky spoločnosti HMIPL v Navsari v štáte Gujarat zamestnávajú viac ako 500 pracovníkov a disponujú vlastnými tímami a zariadením pre výskum, vývoj a testovanie.

Spoločnosť HMIPL je držiteľom certifikátov podľa noriem ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015 a špecializuje sa na miešanie a zhutnenie práškov, voľné slinovanie a technológie laserového a kondenzátorového zvárania. Závod je taktiež jediným indickým členom organizácie Organisation for the Safety of Abrasives (oSa).

Zdieľať