Vedenie spoločnosti

Výkonná rada

Dr. Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

VÝKONNÝ RIADITEĽ (CEO)

Christoph Loos (nar. 1968) nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa v januári 2014. Členom výkonnej rady je od roku 2007. Počas prvých štyroch rokov pôsobenia bol zodpovedný za oblasť financií, ľudských zdrojov, IT a podnikového rozvoja. V roku 2011 prevzal zodpovednosť za oblasť rozvíjajúcich sa trhov a globálny segment energetiky a priemyslu. Keď v roku 2001 nastúpil do spoločnosti Hilti, najskôr viedol tím podnikového rozvoja a následne založil jednotku strategického manažmentu. Na konci roku 2003 sa presunul do Nemecka, kde najprv pôsobil ako regionálny obchodný riaditeľ a neskôr, od roku 2005, ako generálny riaditeľ Hilti Nemecko. 

Jörg Kampmeyer

Jörg Kampmeyer

FINANČNÝ RIADITEĽ (CFO), EURÓPSKE TRHY, DIGITÁLNY BUSINESS

Jörg Kampmeyer (nar. 1968) pôsobí ako finančný riaditeľ a člen výkonnej rady od apríla 2011, pôvodne zodpovedný za oblasť financií, ľudských zdrojov, IT a podnikového rozvoja. Od roku 2017 k svojej funkcii finančného riaditeľa európskych trhov taktiež vedie digitálny business a strategický marketing skupiny. Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 2002 ako riaditeľ strategického marketingu. V roku 2006 sa presunul do Nemecka, kde pôsobil ako generálny riaditeľ Hilti Nemecko a od roku 2010 viedol tiež tržný región strednej Európy. 

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

ELEKTRICKÉ NÁRADIE A VÝSKUM SKUPINY

Jahangir (Jan) Doongaji (nar. 1967) je členom výkonnej rady od roku 2014. Je zodpovedný za oblasť elektrického náradia a príslušenstva, podnikového výskumu a technológií a internetu vecí (Internet of Things – IoT). Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 2000 ako šéf zákazníckeho servisu pre švajčiarsky trh. V roku 2002 sa presunul do podnikového ústredia v Schaane, kde zastával rôzne pozície v rozličných obchodných jednotkách. V nedávnej dobe sa ujal vedenia obchodnej jednotky elektrického náradia a príslušenstva.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

FIREMNÉ FUNKCIE, ENERGETIKA A PRIEMYSEL

Matthias Gillner (nar. 1967) je členom výkonnej rady od apríla 2011. Je zodpovedný za oblasť ľudských zdrojov, technológií, podnikového výskumu a globálneho segmentu energetiky a priemyslu. Viedol oblasť elektrického náradia, následne v rokoch 2014-2017 prevzal oblasť rozvíjajúcich sa trhov a globálny segment energetiky a priemyslu. Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 2000 ako riaditeľ podnikového rozvoja. V polovici roku 2001 bol menovaný riaditeľom pre podnikové ľudské zdroje a neskôr viedol obchodnú jednotku meracích systémov. Od roku 2006 do konca roku 2013 pôsobil Matthias Gillner ako riaditeľ pre obchodnú oblasť elektrického náradia a príslušenstva.

Marco Meyrat

Marco Meyrat

SEVEROAMERICKÝ TRH A ROZVÍJAJÚCE SA REGIÓNY

Marco Meyrat (nar. 1963) je členom výkonnej rady od začiatku roku 2005. Je zodpovedný za severoamerický a latinskoamerický trh, rozvíjajúce sa trhy Ázie, región stredného východu, Turecka a Afriky a oblasť východnej Európy. Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 1989 ako produktový manažér v podnikovom ústredí v Schaane. Po pôsobení na rôznych pozíciách v Hilti Francúzsko a Hilti Nemecko bol v roku 1999 menovaný riaditeľom Hilti Švajčiarsko a následne v roku 2002 generálnym riaditeľom Hilti Nemecko.

Dr. Stefan Nöken

Dr. Stefan Nöken

MONTÁŽNA TECHNIKA A LOGISTIKA

Stefan Nöken (nar. 1965) je členom výkonnej rady od začiatku roku 2007. Je zodpovedný za oblasť montážnej a ochrannej techniky, aplikačného softvéru a firemnej logistiky. Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 2000 ako riaditeľ podnikového technického zaistenia. V roku 2004 prevzal zodpovednosť za riadenie dodávateľského reťazca s globálnymi výrobnými závodmi, nákupom a logistikou.

Dozorná rada

Michael Hilti

Michael Hilti

Čestný predseda predstavenstva

Schaan, Lichtenštajnsko

Michael Hilti (nar. 1946) bol zvolený Čestným predsedom spravnej rady na výročnom valnom zhromaždení v roku 2018. Členom spravnej rady bol od roku 1990. Syn zakladateľa spoločnosti profesora Martina Hilti nastúpil do spoločnosti Hilti v roku 1975 a o rok neskôr bol menovaný členom správnej rady spoločnosti. Od roku 1978 pôsobil ako námestník generálneho riaditeľa. V roku 1990 bol menovaný generálnym riaditeľom, kde pôsobil do konca roka 1993. Od roku 1994 do roku 2006 bol predsedom predstavenstva. Michael Hilti ďalej pôsobí ako správca rodinného fondu Martin Hilti Family Trust, predseda nadácie Hilti Art Foundation, predseda nadácie Hilti Family Foundation Lichtenštajnsko, a ako člen predstavenstva nadácie Hilti Foundation. Bol vykonávateľom niekoľkých riaditeľských funkcií, vrátane kráľovského poradcu pre obchod kniežaťa Hans-Adam II von und zu Liechtenstein, a tiež získal titul Čestný senátor Univerzity St. Gallen vo Švajčiarsku.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Predseda predstavenstva

Rüschlikon, Švajčiarsko

Heinrich Fischer (nar. 1950; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2021) je predsedom spravnej rady. Členom spravnej rady je od roku 2007. Titul inžiniera v odbore elektrotechniky a technickej fyziky získal na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Zürichu v roku 1973. Pri zamestnaní v odbore potom zahájil štúdium obchodnej administratívy na University of Zürich, kde v roku 1976 získal titul MBA. Od začiatku roku 1977 zastával pozície vo vyššom vedení spoločnosti Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (v rokoch 1980 až 1989) a následne pôsobil opäť v spoločnosti Oerlikon Holding (v rokoch 1990 až 1995). V rokoch 1996 až 2007 zastával funkciu výkonného riaditeľa spoločnosti Sauer AG z Arbonu. Heinrich Fischer je členom predstavenstva spoločnosti Tecan AG a Sensirion AG. 

Prof. Dr. Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Zürich, Švajčiarsko

Pius Baschera (nar. 1950; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady do roku 2021) je členom spravnej rady od roku 2006. Pôsobil ako predseda spravnej rady než túto pozíciu postúpil v apríli 2017 Heinrichovi Fischerovi. Vyštudoval strojárenstvo a obchodnú administratívu na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Zürichu, kde získal doktorát. V roku 1979 nastúpil do spoločnosti Hilti ako riaditeľ finančného controllingu vo výrobnej oblasti. Pred menovaním do funkcie predsedu predstavenstva pôsobil 13 rokov ako výkonný riaditeľ. Od apríla 2017 pôsobí ako hovorca spoločnosti Martin Hilti Family Trust. Je tiež členom predstavenstva spoločnosti Schindler Group, Hergiswil (Švajčiarsko), a prezidentom nadácie ETH Zurich Foundation.

Daniel Daeniker

Calvin Grieder

Zürich, Švajčiarsko

Daniel Daeniker (nar. 1963, zvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2021) sa stal členom spravnej rady v roku 2018. Daniel Daeniker je riadiacim partnerom spoločnosti Homburger AG, komerčnej právnej firmy v Zürichu. Je taktiež členom rady v spoločnosti dormakaba Holding AG v Švajčiarsku, členom dozornej rady v Rothschild & Co SCA vo Francúzsku a lektorom na University of Zürich. 

Kim Fausing

Kim Fausing

Sønderborg, Dánsko

Kim Fausing (nar. 1964; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady do roku 2021) bol zvolený do pozície člena spravnej rady v roku 2010. Vyštudoval strojárenstvo na dánskej univerzite Aarhus Teknikum v roku 1987 a na londýnskej Henley Business School získal v roku 1996 titul MBA. Jeho kariéra ho priviedla do Hilti Group v roku 1990, kde až do roku 2007 pôsobil na rôznych vedúcich pozíciách v Európe a Ázii. Po presune do Danish Danfoss Group bol v januári 2008 menovaný riaditeľom prevádzky (COO) a členom výkonného výboru. Od júla 2017 predsedá ako prezident a generálny riaditeľ. Je tiež viceprezidentom spoločnosti SMA A/G v Kassel v Nemecku.

Carla De Geyseleer

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belgicko

Carla De Geyseleer (zvolená do funkcie do konania výročného valného zhromaždenia v roku 2022) sa pripojila ke spravnej rade v roku 2019. Od roku 2014 do februára 2019 bola finančnou riaditeľkou spoločnosti SGS, ktorá je verejne obchodovanou spoločnosťou na kontrolu tovaru so sídlom v Ženeve. Niekoľko rokov pracovala ako finančná riaditeľka dcérskej spoločnosti mobilného operátora Vodafone, Vodafone Libertel B.V a logistické spoločnosť DHL Express Benelux, obe sídliaca v Holandsku. Predtým pracovala v spoločnosti DHL vo viac rolách v oblasti financií a rozvoja podnikania na regionálnej a globálnej úrovni. Carla De Geyseleer získala tiež titul Executive MBA na Inštitúte pre rozvoj manažmentu vo švajčiarskom Lausanne.

 

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Oslo, Nórsko

Barbara Milian Thoralfsson (nar. 1959; znovuzvolená do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2020) bola zvolená za členku spravnej rady spoločnosti v septembri 2014. Na Columbia University v New Yorku získala titul MBA v oblasti marketingu a na Duke University v Severnej Karolíne získala titul BA v odbore psychológia. Barbara Milian Thoralfsson zastávala pozíciu výkonnej riaditeľky v odvetví telekomunikácií a spotrebného tovaru a má bohaté skúsenosti ako externá členka predstavenstva v štátnych aj súkromných globálnych spoločnostiach. Od roku 2006 podnikala v priemyselnom sektore budovaní najväčšej spoločnosti na recykláciu plastov v Škandinávii. Je členkou predstavenstva a predsedníčkou výboru pre audit spoločnosti SCA AB a Essity AB zo Švédska. Pôsobí tiež v predstavenstve G4S Plc v Londýne.

Zdieľať