Vedenie spoločnosti

Výkonná rada

Dr. Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Výkonný riaditeľ (CEO)

Christoph Loos (nar. 1968) nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa v januári 2014. Členom výkonnej rady je od roku 2007. Počas prvých štyroch rokov pôsobenia bol zodpovedný za oblasť financií, ľudských zdrojov, IT a podnikového rozvoja. V roku 2011 prevzal zodpovednosť za oblasť rozvíjajúcich sa trhov a globálny segment energetiky a priemyslu. Keď v roku 2001 nastúpil do spoločnosti Hilti, najskôr viedol tím podnikového rozvoja a následne založil jednotku strategického manažmentu. Na konci roku 2003 sa presunul do Nemecka, kde najprv pôsobil ako regionálny obchodný riaditeľ a neskôr, od roku 2005, ako generálny riaditeľ Hilti Nemecko. 

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Vymenovaný Výkonný riaditeľ (CEO) od januára 2023

Jahangir Doongaji (nar. 1967) bol členom výkonnej rady od roku 2014. Bol zodpovedný za oblasť elektrických strojov, príslušenstva a výskumu (do konca roku 2021) a bol menovaný ako nástupca výkonného riaditeľa od januára 2023. Svoju kariéru v Hilti začal v roku 2000 ako vedúci zákazníckeho servisu vo Švajčiarsku. V roku 2002 sa Jahangir Doongaji presunul na centrálu v Schaane, kde prešiel niekoľkými pozíciami v rámci rôznych oddelení. Od roku 2006 do roku 2013 bol na čele najväčšieho produktového oddelenia - elektrických strojov a príslušenstva. Ďalej sa presunul do výkonnej rady. Od konca roku 2021 je Jahangir Doongaji zodpovedný za prepracovanie stratégie spoločnosti.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Firemné funkcie, energetika a priemysel

Matthias Gillner (nar. 1967) je členom výkonnej rady od apríla 2011. Je zodpovedný za oblasť ľudských zdrojov, technológií, podnikového výskumu a globálneho segmentu energetiky a priemyslu. Viedol oblasť elektrického náradia, následne v rokoch 2014-2017 prevzal oblasť rozvíjajúcich sa trhov a globálny segment energetiky a priemyslu. Svoju kariéru v spoločnosti Hilti zahájil v roku 2000 ako riaditeľ podnikového rozvoja. V polovici roku 2001 bol menovaný riaditeľom pre podnikové ľudské zdroje a neskôr viedol obchodnú jednotku meracích systémov. Od roku 2006 do konca roku 2013 pôsobil Matthias Gillner ako riaditeľ pre obchodnú oblasť elektrického náradia a príslušenstva.

TASSILO DEINZER

Dr. Stefan Nöken

Kotevné a protipožiarne systémy, logistika

Tassilo Deinzer (nar.1971) sa stal členom výkonnej rady od 1. januára 2022. Je zodpovedný za oblasť kotevných a protipožiarnych systémov a korporátnu logistiku. V Hilti začal pracovať v roku 2003 na centrále v Schaane ako seniorný projektový manažér v oddelení vývoja. Krátko na to sa stal projektovým riaditeľom korporátnej stratégie v Spojených štátoch. Jeho ďalšou rolou bol obchodný viceprezident v Nemecku. Od roku 2006 zastával rôzne vedúce pozície na centrále v Schaane, aby sa od roku 2013 stal vedúcim produktovej línie elektrických strojov a príslušenstva.

THOMAS HILLBRAND

Dr. Stefan Nöken

Výskum, elektrické stroje a príslušenstvo

Thomas Hillbrand (nar.1975) sa stal členom výkonnej rady od 1. januára 2022. Jeho zodpovednosťou je oblasť elektrických strojov a príslušenstva a korporátneho výskumu. V Hilti začal pracovať v oddelení korporátneho vývoja v roku 2005. V roku 2007 sa presunul do Nemecka, kde mal na starosti všetky predajne Hilti. V roku 2009 prevzal Thomas Hillbrand zodpovednosť za oblasť elektrických strojov a príslušenstva v Nemecku a neskôr v celej centrálnej Európe. Po návrate na centrálu v roku 2012 sa stal vedúcim marketingových tímov v rôznych oddeleniach. Od roku 2017 mal na starosti oddelenie meracej techniky.

Avraham (Avi) Kahn

Avraham (Avi) Kahn

Americké a ázijské trhy

Avraham (Avi) Kahn (nar. 1977) je členom výkonnej rady od januára 2020 a zodpovedá za americké a ázijské trhy. Svoju kariéru v oblasti predaja Hilti zahájil v USA v roku 2004. Potom, čo zastával rôzne manažérske pozície, bol v roku 2011 povýšený na generálneho riaditeľa pre Hilti Canada. V roku 2017 prevzal zodpovednosť za celý severoamerický región.

Joaquim Sardà

Joaquim Sardà

Európske a Stredo-východné trhy, strategický marketing

Joaquim Sardà (nar. 1974) je členom výkonnej rady od januára 2020. Je zodpovedný za európske a Stredo-východné trhy a za strategický marketing. Svoju kariéru Hilti zahájil v roku 2005 v oddelení Corporate Development na centrále. Neskôr zastával viac manažérskych pozícií v predaji v Taliansku a Nemecku. V roku 2012 nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa pre región Talianska a južnej Európy.

Dozorná rada

Michael Hilti

Michael Hilti

Čestný predseda

Schaan, Lichtenštajnsko

Michael Hilti (nar. 1946) bol zvolený Čestným predsedom spravnej rady na výročnom valnom zhromaždení v roku 2018. Členom spravnej rady bol od roku 1990. Syn zakladateľa spoločnosti profesora Martina Hilti nastúpil do spoločnosti Hilti v roku 1975 a o rok neskôr bol menovaný členom správnej rady spoločnosti. Od roku 1978 pôsobil ako námestník generálneho riaditeľa. V roku 1990 bol menovaný generálnym riaditeľom, kde pôsobil do konca roka 1993. Od roku 1994 do roku 2006 bol predsedom predstavenstva. Michael Hilti ďalej pôsobí ako správca rodinného fondu Martin Hilti Family Trust, predseda nadácie Hilti Art Foundation, predseda nadácie Hilti Family Foundation Lichtenštajnsko, a ako člen predstavenstva nadácie Hilti Foundation. Bol vykonávateľom niekoľkých riaditeľských funkcií, vrátane kráľovského poradcu pre obchod kniežaťa Hans-Adam II von und zu Liechtenstein, a tiež získal titul Čestný senátor Univerzity St. Gallen vo Švajčiarsku.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Predseda predstavenstva

Rüschlikon, Švajčiarsko

Heinrich Fischer (nar. 1950; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2021) je predsedom spravnej rady. Členom spravnej rady je od roku 2007. Titul inžiniera v odbore elektrotechniky a technickej fyziky získal na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Zürichu v roku 1973. Pri zamestnaní v odbore potom zahájil štúdium obchodnej administratívy na University of Zürich, kde v roku 1976 získal titul MBA. Od začiatku roku 1977 zastával pozície vo vyššom vedení spoločnosti Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (v rokoch 1980 až 1989) a následne pôsobil opäť v spoločnosti Oerlikon Holding (v rokoch 1990 až 1995). V rokoch 1996 až 2007 zastával funkciu výkonného riaditeľa spoločnosti Sauer AG z Arbonu. Heinrich Fischer je členom predstavenstva spoločnosti Tecan AG a Sensirion AG. 

Prof. Dr. Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Zürich, Švajčiarsko

Pius Baschera (nar. 1950; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady do roku 2021) je členom spravnej rady od roku 2006. Pôsobil ako predseda spravnej rady než túto pozíciu postúpil v apríli 2017 Heinrichovi Fischerovi. Vyštudoval strojárenstvo a obchodnú administratívu na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Zürichu, kde získal doktorát. V roku 1979 nastúpil do spoločnosti Hilti ako riaditeľ finančného controllingu vo výrobnej oblasti. Pred menovaním do funkcie predsedu predstavenstva pôsobil 13 rokov ako výkonný riaditeľ. Od apríla 2017 pôsobí ako hovorca spoločnosti Martin Hilti Family Trust. Je tiež členom predstavenstva spoločnosti Schindler Group, Hergiswil (Švajčiarsko), a prezidentom nadácie ETH Zurich Foundation.

Daniel Daeniker

Calvin Grieder

Zürich, Švajčiarsko

Daniel Daeniker (nar. 1963, zvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2021) sa stal členom spravnej rady v roku 2018. Daniel Daeniker je riadiacim partnerom spoločnosti Homburger AG, komerčnej právnej firmy v Zürichu. Je taktiež členom rady v spoločnosti dormakaba Holding AG v Švajčiarsku, členom dozornej rady v Rothschild & Co SCA vo Francúzsku, lektorom na University of Zurich a prezidentom nadácie Avenir Suisse - najväčšieho švajčiarskeho think-tanku zameriavajúceho sa na voľný trh.

Kim Fausing

Kim Fausing

Sønderborg, Dánsko

Kim Fausing (nar. 1964; znovuzvolený do funkcie do konania výročnej valnej hromady do roku 2021) bol zvolený do pozície člena spravnej rady v roku 2010. Vyštudoval strojárenstvo na dánskej univerzite Aarhus Teknikum v roku 1987 a na londýnskej Henley Business School získal v roku 1996 titul MBA. Jeho kariéra ho priviedla do Hilti Group v roku 1990, kde až do roku 2007 pôsobil na rôznych vedúcich pozíciách v Európe a Ázii. Po presune do Danish Danfoss Group bol v januári 2008 menovaný riaditeľom prevádzky (COO) a členom výkonného výboru. Od júla 2017 predsedá ako prezident a generálny riaditeľ. Je tiež viceprezidentom spoločnosti SMA A/G v Kassel v Nemecku a členom správnej rady spoločnosti Holcim vo Švajčiarsku.

Carla De Geyseleer

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belgicko

Carla De Geyseleer (zvolená do funkcie do konania výročného valného zhromaždenia v roku 2022) sa pripojila ke spravnej rade v roku 2019. Od roku 2014 do februára 2019 bola finančnou riaditeľkou spoločnosti SGS, ktorá je verejne obchodovanou spoločnosťou na kontrolu tovaru so sídlom v Ženeve. Niekoľko rokov pracovala ako finančná riaditeľka dcérskej spoločnosti mobilného operátora Vodafone, Vodafone Libertel B.V a logistické spoločnosť DHL Express Benelux, obe sídliaca v Holandsku. Predtým pracovala v spoločnosti DHL vo viac rolách v oblasti financií a rozvoja podnikania na regionálnej a globálnej úrovni. Carla De Geyseleer získala tiež titul Executive MBA na Inštitúte pre rozvoj manažmentu vo švajčiarskom Lausanne.

 

Marco Meyrat

Marco Meyrat

Chur, Švýcarsko

Marco Meyrat (nar. 1963, zvolen do výroční valné hromady 2023) se stal členem správní rady v roce 2020. Od 1. ledna 2020 je předsedou správní rady nadace Hilti Foundation. Od roku 2005 do roku 2019 byl členem výkonné rady skupiny Hilti. Marco Meyrat začal svou kariéru v Hilti v roce 1989 jako produktový manažer pro přímou montáž v sídle společnosti v Lichtenštejnsku. Mezi významné pozice zastávané během jeho kariéry Hilti patří generální ředitel švýcarské a německé Hilti organizace. V roce 2005 se stal členem představenstva společnosti a byl zodpovědný za celosvětový prodej a marketing. Od roku 2017 byl zodpovědný za region Severní Ameriky a rozvíjející se trhy. Marco Meyrat je také členem poradní rady společnosti Ardex GmbH, Witten (Německo); místopředseda představenstva OLMeRO AG, Glattbrugg (Švýcarsko), předseda představenstva společnosti Venture Incubator AG, Zug (Švýcarsko), člen nadační rady nemocnice v Grisons (Švýcarsko) a správce Toni Hilti Family Trusteeship (Lichtenštejnsko).

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Oslo, Nórsko

Barbara Milian Thoralfsson (nar. 1959; znovuzvolená do funkcie do konania výročnej valnej hromady v roku 2020) bola zvolená za členku spravnej rady spoločnosti v septembri 2014. Na Columbia University v New Yorku získala titul MBA v oblasti marketingu a na Duke University v Severnej Karolíne získala titul BA v odbore psychológia. Barbara Milian Thoralfsson zastávala pozíciu výkonnej riaditeľky v odvetví telekomunikácií a spotrebného tovaru a má bohaté skúsenosti ako externá členka predstavenstva v štátnych aj súkromných globálnych spoločnostiach. Od roku 2006 podnikala v priemyselnom sektore budovaní najväčšej spoločnosti na recykláciu plastov v Škandinávii. Je členkou predstavenstva a predsedníčkou výboru pre audit spoločnosti SCA AB a Essity AB zo Švédska. Pôsobí aj v predstavenstve Exclusive Networks SA (Francúzsko).

Zdieľať