Združený záves MT

Montážny systém MT

Jednoduché riešenie bez zvárania pre vaše požiadavky na podporné konštrukcie rozvodov TZB

Jednoduchší návrh a jednoduchšia montáž. Hilti MT systém je jedinou odpoveďou, ktorú budete kedy potrebovať pre prakticky všetky vaše otázky k podporným konštrukciám. Či už plánujete inštalácie TZB, ako sú podpery potrubí a káblových žľabov, alebo prístupové plošiny a integrované podlahy pre energetické a priemyselné projekty, budete potrebovať len tento jeden všestranný, ľahký a vysoko efektívny systém.

Modulárny systém MT

Urobte viac za menej

Nákladovo optimalizované riešenie pre širokú škálu aplikácií modulárnych podpier

S Hilti MT systémom bez zvárania máme pokryté takmer všetky možnosti zaťaženia. Toto riešenie je dodávané s odolnosťou proti korózii vrátane zinkovo-horčíkového povlaku. Je ideálny pre ľahké rozvody, ako sú vzduchotechnické potrubia a komunikačné káble, ako aj pre káblové žľaby a ťažšie káblové rebríky a dokonca aj pre väčšie potrubia alebo ťažšie mechanické zariadenia. Výsledkom je, že plánovanie, správa a montáž rámov a podporných konštrukcií je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Okrem toho, výberom systému MT môžete jednoducho a bez zvarov kombinovať všetky rozvody TZB do jednej podpornej konštrukcie, ktorá bola optimalizovane navrhnutá.

Projektant nazerá na projekt budovy

Zjednodušenie plánovania

Integrovanie návrhu modulárnych podpier do vašich pracovných postupov

Na zefektívnenie návrhu vašich podpier vyvinula spoločnosť Hilti novú výkonnú škálu špecializovaných softvérových riešení. S PROFIS Modular Support Engineering môžete vytvárať modely vašich podpier, vypočítať ich a exportovať finálne riešenie na 2D a 3D návrhové platformy. Hilti tiež ponúka doplnky pre štandardné nástroje stavebného inžinierstva (STAAD.Pro) a nástroje na modelovanie návrhu zariadení (Smart 3D). Budete mať tiež prístup k obsahu knižnice BIM/CAD a rodinám Revit, čím umožníte integráciu návrhu systému MT do vašich súčasných pracovných postupov. Alebo využite naše komplexné návrhové služby - BIM modelovanie - aby ste  zvýšili produktivitu pred, počas a po výstavbe.

Komponenty systému MT je možné vďaka samorezným skrutkám spájať jednou rukou

Urýchlite montáž

Rýchlejšia, bezpečnejšia a jednoduchšia inštalácia modulárnych podporných konštrukcií

Montáž MT nosníkov (uzavretých či otvorených) a ďalších komponentov je intuitívna a bezproblémová. Pripojte otvorené nosníky k uzavretým nosníkom jednou rukou vďaka samorezným skrutkám, ktoré eliminujú potrebu matíc a podložiek. Na zjednodušenie inštalácie vyvinula spoločnosť Hilti aj inovatívne konektory Twist-Lock, ktoré sa vkladajú do otvoreného profilu pohybom "stlač a otoč" jednou rukou. Pri inštalácii si vyrežú do príruby nosníka zárez, čo umožňuje rýchle a vysoko presné umiestnenie komponentov. Twist-Locky sa pred konečným dotiahnutím krútiacim momentom neposúvajú a neskôr je možné ich presunúť. Ba čo viac, v niektorých prípadoch nebudete potrebovať konektory vôbec, vďaka priamemu pripojeniu uzavretého nosníka na uzavretý nosník alebo otvoreného profilu na uzavretý nosník. Dokonca aj pri použití celej škály komponentov MT si užijete efektívny systém navrhnutý tak, aby bol čo najviac viacúčelový.

Prevoz prefabrikovaných setov Hilti

Služby prefabrikácie

Zvýšte efektivitu pomocou služby rezania, balenia a predmontáže modulárnych podpier

MT systém Hilti je možné jednoducho rezať a montovať na stavenisku. Je úplne flexibilný, takže môžete vykonávať úpravy v teréne a ušetriť na nákladnom prepracovaní - a samozrejme eliminuje potrebu zvárania. Alternatívne môže Hilti podporiť váš projekt službami prefabrikácie rôznych stupňov - rezanie, balenie, predmontáž. Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac.

Upevnenia na oceľové konštrukcie

Upevnenia na oceľové konštrukcie

Vymeňte tradičné zváranie za produktívnejšie a robustnejšie upevnenie modulárnych podpier

Naše akumulátorové zváracie riešenie Stud Fusion na upevnenie modulárnych podpier na konštrukčnú oceľ prináša oproti tradičným metódam nasledujúce výhody:

  • Šetrenie pracovnej sily: nie je potrebný certifikovaný zvárač
  • Rýchlosť: minimálna príprava a žiadne prerábanie na prednej alebo zadnej strane základového materiálu 
  • Kvalita a konzistentnosť: robustné upevnenie so spätnou väzbou z nástroja v reálnom čase
  • Flexibilita: bez nevýhod tradičného zvárania máte väčšiu slobodu pri návrhu konštrukcie, plánovaní a realizácii
  • Upevňovací bod s vysokou nosnosťou: návrhové zaťaženie do 11,2 kN

Potrebujete pomoc so špecifikáciou upevnenia? Vstúpte do našej knižnice výpočtov pre vopred navrhnuté "typické" konfigurácie podporných konštrukcií, optimalizujte svoj návrh pomocou nášho softvéru PROFIS MSE alebo získajte plnú technickú podporu od našich expertných tímov.

Nosníky MT

Špičková odolnosť proti korózii

Optimalizované riešenia pre modulárne komponenty v interiéri a v exteriéri

Systém MT je navrhnutý tak, aby poskytoval optimálnu odolnosť proti korózii v interiéri aj v exteriéri. Pri umiestnení v interiéri budete profitovať z nastaveného vysoko kvalitného riešenia Hilti, kde sú profily pozinkované Sendzimirom a konektory a základové dosky sú galvanizované. Vonkajšie riešenie kombinuje žiarový pozink (pre komponenty, ako sú konektory a základové dosky) a zinočnatý horčík (ZM) pre profily. Profily ZM vyhovujú normám ASTM A1046 a EN 10346. S technológiou ZM získate výhody, ako je väčšia robustnosť a dlhá životnosť, zvýšená šetrnosť k životnému prostrediu a väčšia optimalizácia nákladov. Keďže väčšina ocele v modulárnych nosných konštrukciách je v profiloch, využitie výhod ZM týmto spôsobom má zmysel.

Výhody digitalizácie projektov

Aj keď ste skúseným používateľom BIM, môžeme vám ukázať nové spôsoby, ako rozšíriť jeho výhody aj mimo dizajnérskeho tímu. Zistite, ako môže high-tech stavebné vybavenie ušetriť prácu, čas, administratívu a znížiť priestor pre chybovosť.

Preskúmajte naše služby komplexného návrhu

Zdvojené podlahy

Urýchlite inštaláciu a zvýšte flexibilitu svojej prevádzky pomocou modulárnych riešení typu - všetko v jednom - pre riadiace miestnosti, strojovne či serverovne, ktoré kombinujú podpery pre zdvojenú podlahu, skrine a káblové žľaby v jednej konštrukcii.

Váš partner pre energetiku a priemysel

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, získajte prístup ku globálnej sieti business developerov a k riešeniam špecifickým pre jednotlivé segmenty, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomáhali znižovať celkové náklady počas životného cyklu vášho majetku.

Zdieľať